İş

İŞKUR’a talep yağdı: 123 bin işçi aranıyor

Türkiye İş Kurumu (İşkur), patronların talepleri doğrultusunda yeni açık kontenjan sayısını açıkladı.

Türkiye genelinde patron İşkur üzerinden 123 bin çalışan arıyor. Yaklaşık 25 bin kaportacı (inşaat, nakliye, yükleme-boşaltma vb.) ilanları.

HANGİ MESLEKLERDE EN AÇIK?

Posta’da yer alan habere göre; Muhasebeci ilanları her zamanki gibi yine ağır. Dönemin açılmasına sayılı günler kala turizm ve otelcilik elemanı arayışları da hız kazandı. Şoför, özel güvenlik görevlisi, davet merkezi, perakende ve gıda gibi birçok departmanda eleman sıkıntısı yaşanıyor.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru için İşkur’a kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer kaydınız yoksa öncelikle ‘esube.iskur.gov.tr’ üzerinden ‘üye ol’ seçeneğine tıklayıp TC kimlik numaranızı ve gerekli bilgileri girerek kayıt olabilirsiniz.

Daha sonra özgeçmiş sayfanızda yer alan ‘eğitim bilgileri’ ve ‘meslek bilgileri’ alanlarını doldurmanız ve ‘kişisel bilgiler’ alanında ‘iş arama durumu’na tıklayarak iş arama durumunuzu aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

DUYURULARA NASIL ULAŞILIR?

Özgeçmiş sayfanızı doldurup iş arama durumunuzu aktif hale getirdikten sonra iş arama sayfanızda yer alan ‘iş ilanları’ sekmesine tıklayarak başvuruları devam eden kamu ya da özel şube işe alım ilanlarına ulaşabilirsiniz.

‘Bana uygun işler’ sekmesine tıkladığınızda sadece özgeçmiş sayfanızdaki bilgilerle (kişilik durumu, meslek, eğitim bilgileri vb.) eşleşen ilanlara ulaşabilirsiniz. İlgili ilana tıkladığınızda, ilana ait detaylı bilgilerin (genel konular, özel durumlar, meslek, eğitim ve kişisel özellikler vb.) yer aldığı ilan detayına ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: POSTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu