Haber

Adnan Oktar Suç Örgütü Davasında Verilen Cezalar Onaylandı: İtiraz Başvurusu Reddedildi

Adnan Oktar ile birlikte 14 kişinin yargılandığı davada verilen hapis cezaları onandı.

“Örgüt yönetimi”, “cinsel saldırı”, “çocuk cinsel istismarı”, “işkence” ve Adnan Oktar’la birlikte örgüt liderlerinden Alev Babuna ve Tarkan Yavaş’ın da aralarında bulunduğu İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 14 elebaşı, örgütün lideri. “Kasten öldürmeye teşebbüs” gibi birçok kabahatten 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, diğer sanıkları “terör örgütüne üye olmak” ve “cinsel suçlar” başta olmak üzere çok sayıda hatadan ağır cezalara çarptırdı.

Karar, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından incelendi. Daire, 73’ü tutuklu 215 sanık hakkında kararını verdi. 126 mağdurun yer aldığı belgede, örgüt başkanı Adnan Oktar ile Alev Babuna, Tarkan Yavaş, Ayşegül Hüma Babuna, Ulviye Didem Ürer gibi 14 örgüt yöneticisinin toplam 8 bin 658 yıl temyiz başvurusu ve diğer sanıklara çeşitli oranlarda hapis cezaları verildi. sanıklar örgüt üyesi olduğu esasına göre reddedildi.

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü hakkında Yargıtay’ın 2021 yılında verdiği kararın bozulmasının ardından mahkeme, Adnan Oktar’a 891 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, Adnan Oktar’ı örgütün lideri olması nedeniyle diğer sanıkların işlediği suçlardan sorumlu tutarak 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırdı.

kula-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu