Haber

Hyundai IONIQ 5’e bir günde iki ödül!

hyundaiIONIQ 5, tamamen elektrikli SUV JaponyaTürkiye’de Yılın Otomobili (JCOTY) yarışmasında “2022-2023 Yılın İthal Otomobili” ödülünü kazandı.

hyundai Akülü elektrikli araç (BEV) markasının ilk modeli olan IONIQ 5, güçlü rakiplerini geride bırakarak yarışmanın en prestijli ödüllerinden birini aldı. Koreli bir otomobil üreticisinin JCOTY’de ilk kez ödül kazanması da otomotiv endüstrisinde yeni bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Japonya Yılın Otomobili ödülleri ilk kez 1980 yılında, her kategori için özel test sürüşleri ile Yılın En Güzel 10 Arabasını belirlemek için düzenlendi. Oldukça değerli olan bu yarışmaya son 1 yılda Japonya pazarında satışa sunulan araçlar katılabiliyor. Hyundai IONIQ 5 ise iddialı 48 aday arasından “En İyi 10 Otomobil” listesinde liderliği ele geçirdi. Bu değerli ödülle IONIQ 5, Japonya’daki ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için elektrikli mobilitedeki argümanını kanıtladı. Yılın Otomobili de dahil olmak üzere birçok prestijli küresel ödülün sahibi olan Japonya’da bu ödülü almak Hyundai için çok önemli bir zafer anlamına geliyor.

Hyundai IONIQ 5, Japonya’da birincilik ödülünü kutlarken aynı saatte Amerika’dan bir ödül haberi daha geldi. Dünyanın birçok ülkesinde yayınları bulunan Motor1.com, 2022 Star Awards’da Editörün Seçimi Ödülü’nü IONIQ 5’e verdi. Star Rewards, uzman editörler tarafından derecelendirilen tüm yeni araçları içerir. Ödüller, En İyi Elektrik, En İyi Performans, En Sorunsuz Lüks, En Uygun Fiyatlı Alım, En Yeterli SUV, En İyi Fiyat ve Editörün Seçimi gibi kategoriler var.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu