Haber

Canik Belediyesi İsrail’in Filistin’deki soykırımını kınadı

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail’in Filistin’de soykırım yaptığını vurgulayarak, “İsrail, insanlığa her geçen gün yeni suçlar katıyor.”

Canik Belediye Meclisi 1 Kasım Birleşim 1. Oturum Toplantısı Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı başkanlığında gerçekleştirildi. Canik Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde İsrail’in Filistin’deki soykırımını kınayan bildiri okundu. Canik Belediye Meclisi’nde kümeleri bulunan tüm siyasi partilerin küme liderlerinin ortak imzasıyla yayınlanan kınama bildirisinde, İsrail’in Filistin’de işlediği insanlık suçuna karşı tüm dünya halklarına birleşmeye davet edildi.

“İsrail bir terör devletidir”

İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarını sert bir dille kınayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İsrail’in Filistin’e yönelik sistematik işgal politikasını yıllardır sürdürdüğünü vurguladı. Sandıkçı, “İsrail, Filistin’de sivilleri hunharca katletmeye devam ediyor. Katil İsrail, işlediği insanlık suçlarına her gün yenilerini ekliyor. Gazze’yi ağır bombardıman altında bırakıyor, kadın, çocuk, yaşlı, genç, katliam yapıyor. İsrail’e yönelik sistematik işgal politikası Filistin toprakları.” Yıllardır utanmadan Filistin’de soykırım yapan İsrail, bir terör devletidir. Dünya terör devleti İsrail’in insanlık dışı saldırılarına, Filistin’deki soykırıma, Mescid-i Aksa’nın işgaline, Kudüs ve Gazze’ye karşıdır. “O sessiz kalsa da biz her zaman zulme karşı duracağız ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası hukuka çağrı

Canik Belediye Meclisi tarafından yayınlanan ve Kudüs’ün Filistin Devleti’nin başkenti olduğu vurgulanan bildiride, “Dünyaya barışın, huzurun ve inancın temel taşı olan bu topraklarda yaşanan soykırımı haykırıyoruz. Tarihe ışık tutuyor ve tüm dünya halklarına, tüm insanlara, her vicdanlı bireye Filistin’e çağrıda bulunuyoruz.” Sizleri halkınızın yanında olmaya, hastaların, çocukların, kadınların, saf sivillerin yanında yer almaya davet ediyoruz. Canik Belediye Meclisimizi uluslararası hukuka, terör devleti İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamlara ve sürdürdüğü işgallere aykırı davranmaya davet ediyoruz. Mescid-i Aksa’da, “Kudüs, Gazze ve Batı Şeria’daki işgal ve ablukalar, Filistin’de de Siyonistlerin zulmü bitene kadar çabalarımızı tüm gücümüzle sürdüreceğiz” dedi.

Canik Belediye Meclis Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasının ardından sona erdi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu