Haber

Almanya’da Futbol Taraftarları Göçmenlere Saldırdı

Almanya’daki “Hansa Rostock” futbol kulübü taraftarlarının trende seyahat eden göçmenlere hakaret ve saldırıda bulunduğu bildirildi.

Polis, Almanya’nın kuzeyindeki Rostock’tan Güstrow’a giden trende bir grup göçmenin saldırıya uğradığını ve ırkçı hakarete uğradığını açıkladı.

Yaklaşık 20 “Hansa Rostock” futbol kulübü taraftarı, yaşları 10 ila 18 arasında değişen 9 göçmene “Pis yabancılar, yabancı domuzlar” şeklinde ırkçı hakaretlerde bulundu.

Irkçı taraftarlar daha sonra göçmenlere saldırdı.

Yolcuların bilgi vermesinin ardından Güstrow’da duran trendeki saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı.

Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti İçişleri Bakanı Christian Pegel, olaydan dehşete düştüğünü belirterek, “Bir grup yetişkinin reşit olmayanlara saldırması zaten korkaklıktır ve bunun ırkçı saiklerle yapıldığının söylenmesi bu olayı katlanılmaz kılmaktadır” dedi. söz konusu.

Almanya’nın Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Irak asıllı Reem Alabalı-Radovan, ırkçı saldırıya ilişkin Twitter’da yaptığı açıklamada, “Irkçı saldırı beni derinden şok etti. Mecklenburg-Vorpommern’de şiddete ve ırkçılığa yer olmamalı. Toplum olarak ırkçılığa karşı daha kararlı adımlar atmamız gerekiyor. Burada. sporkulüplere de görev düşüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu