Ekonomi

Yapı Kredi hisse satışına 5 kat talep

İSTANBUL (İGFA) – Koç Holding’den yapılan açıklama şöyle: “Hızlandırılmış muhasebe süreci sonucunda Yapı Kredi’nin sermayesinin %6,8’ine tekabül eden Yapı Kredi hisseleri, Koç Holding olarak 6,8 milyar TL (yaklaşık 250 milyon TL) satın alındı. milyon ABD Doları) bir bedel karşılığında borsa dışındaki kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiştir.Birçok uluslararası fondan 5 kattan fazla talep alan süreçte, aralarında uzun vadeli yatırımcıların da bulunduğu yaklaşık 40 uluslararası kurumsal yatırımcıya tahsisi gerçekleştirilmiştir. topluluğumuza ve bankamıza olan inanç.

Şirketimizin portföy optimizasyonu amacıyla yürütülen süreç sonucunda, önümüzdeki dönemde güçlenen likiditemiz ile tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratacak fırsatların peşine düşeceğiz. Süreç sonrasında Yapı Kredi’nin halka açıklık oranı yaklaşık %38,83’e yükselerek yatırımcı tabanını çeşitlendirmiş ve pay derinliğini artırmıştır.

Yapı Kredi’deki ana ortağımız Koç Topluluğu olarak, bankacılık şubesi Yapı Kredi’ye ve ülkemizin potansiyeline olan inancımızla %61,17’lik payımızla devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz. Koç Holding A.Ş.”

baykanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu