Ekonomi

TEKNOFEST’te çocuklar Bayraktar Kızılelma’ya dokunmak için yarıştı

Çocukların Kızıl Elma’ya dokunma yarışı

İSTANBUL – TEKNOFEST’te sergilenen Bayraktar Kızılelma’ya çocuklar dokunmak için birbirleriyle yarıştı. Kızıl Elma’ya dokunan çocuklar poz verip fotoğraf çektirdi.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST), İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. TEKNOFEST’te en çok ilgiyi milli insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma çekiyor. Baykar Yürütme Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar’ın TEKNOFEST amacıyla yaptığı ‘Bir çocuk gelsin, uçağa dokunsun’ sözlerini hatırlatan yüzlerce çocuk, TEKNOFEST’te Kızıl Elma’ya dokunmak için sıraya girdi.

“Buraya Selçuk Bayraktar gibi bir çocuğu çıkarsak yeter”

Kızılelmayı ikinci kez gördüğünü dile getiren Murtaza Yıldız’ı ziyaret ederek, “TEKNOFEST’e katıldık ve tüm ürünlerimizi gördük. Özellikle Kızılelma’nın füzelerini gördüm. Kızılelmayı onlarla bir arada tutamazsınız. Seçluk Bayraktar’a teşekkür ederim. Kızımla geldim, çocuklar burada fikirlerini geliştiriyor. “Bundan 30 yıl sonra onlara dokunacaklar.

Kızıl elmaya dokunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten bir çocuk ziyaretçi, “Çok heyecanlandım. Hayallerim vardı. Selçuk Bayraktar’a teşekkür ederim” dedi.

“İlk defa böyle hissediyorum”

Kızılelmaya dokunduğu için çok duygulandığını belirten çocuk ziyaretçi Taha Berk Dilek, “Çok mutluyum, ilk defa böyle bir duygu yaşıyorum. O anı hep yaşıyorum. Yıllardır gördüm. ilk kez. Daha önce hiç görmemiştim.”

geyveajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu