Yaşam

Mehmet Ali Erbil’in cezası belli oldu

Klipte oynadığı sosyal medya fenomeni Ece Ronay Bilir’e gönderdiği mesajların ortaya çıkmasının ardından Mehmet, ‘elektronik iletişim yoluyla cinsel taciz’, ‘hakaret’ suçlarından 8 yıl 10 ay hapis cezasıyla yargılandı. sesli, yazılı veya görüntülü mesaj’ ve ‘tehdit’. Ali Erbil’in yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına Ece Ronay Bilir ve sanık Mehmet Ali Erbil katılmazken, salonda tarafların avukatları hazır bulundu.

Davayı değerlendiren mahkeme, Mehmet Ali Erbil’in ‘tehdit’ hatası unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle bu suçtan beraatine karar verdi.

Erbil’e ‘hakaret’ten 13 bin 100 TL para cezası, ‘cinsel taciz’den 4 ay 15 gün hapis cezası verildi.

‘Tuzağa geldim’ dedi

Mehmet Ali Erbil ise savunmasında, “Böyle bir olayın tuzak olduğunu düşünüyorum. Hiçbir menfaat gözetmeden Z kuşağına yardım etmek istedim, klipte oynadım. Teklif onlardan geldi. Ardından halktan bir açıklama geldi” dedi. arkadaş olduğumuza dair açıklama yapıldı bu yaşıma kadar 4 evliliğim ve bağım oldu ama hiçbir şekilde taciz ve şiddete maruz kalmadım tuzağa düştüm video görüntüsü ile beni aradı ve bunlarda müstehcen sahneler vardı Görüntüler.Beni evine davet etti.Adresini bilmiyordum,adres verdi.Sonra asistanım devreye girdi ‘Ben muhatap olacağım’ dedi.Asistanımla diyaloga girdi.Bonus yaptı. taciz olarak nitelendiriyor. Kandırıldığımı düşünüyorum” dedi.

İddianamede yer alan mesajların sorulması üzerine Mehmet Ali Erbil, “Mesajın atıldığı gün olaya yardımcım dahil oldu ve ‘Bu gece yanında uyumak istiyorum’ şeklinde ifade gönderdi” dedi. iddianamede mesaj atılırken telefon elimde bile değildi ifadeden haberim yoktu öyle bir olay oldu ‘seni korumak için böyle mesaj attım’ dedi.

haber-doganhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu