Teknoloji

Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Ayrılacağını Açıkladı

Sosyal medyanın ve iş dünyasının yaramaz(!) çocuğu Elon Musk Son yıllarda özellikle 2019-2021 yılının ortalarında Tesla, SpaceX ve diğer şirketler gündem olurken, son 1 yılda kripto para manipülasyonları ve Twitter’ın satın alınması gündeme geldi. Geçen ekim ayında dileğine kavuşan ve Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Musk, kendisini şirketin tek sahibi ve yöneticisi yaptı.

Aralarında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin de bulunduğu birçok kişi, Elon Musk’ın Twitter hesabını ” Doğru kişiifade etmesine rağmen” CEO pozisyonundan ayrılacakilan edildi.

Twitter’ın yeni CEO’su henüz belli değil, ancak onun bir kadın olacağını ve 6 hafta içinde görevi devralacağını biliyoruz.

X/Twitter CEO’su için yeni biriyle anlaşmam varDuyurmaktan heyecan duyuyorum. Elon Musk, anlaştığı kişinin adını açıklamadı ancak yeni Twitter CEO’sunun 6 hafta içinde göreve başlayacağını belirtti. Şimdilik sadece yeni CEO’nun bir kadın olacağını biliyoruz.

Elon Musk’ın Twitter’daki yeni paylaşımı ne olacak?

Elon Musk, CEO koltuğunu bir başkasına devredeceğini açıklarken şirketteki yeni misyonlarını paylaştı. Musk’ın açıklamasına göre milyarder iş adamının Twitter’daki yeni görevi CTO (baş teknoloji sorumlusu)eser, yazılım ve sistem yöneticisi olacaktır.

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın meşgul olduğu başlıca olaylara aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Elon Musk’ı sadece Tesla, SpaceX veya Twitter skandallarıyla tanıyorsanız, asıl hikayeyi aşağıdaki videomuzdan öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu