Teknoloji

Bakan Kacır: Türkiye-Katar bağlantılarını daha da geliştirmeye kararlıyız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Muhammed bin Hamed bin Kasım Al Sani ile görüştü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Muhammed bin Hamed bin Kasım Al Sani ile görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, toplantının Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, toplantıda iki ülke arasındaki mevcut iş birliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik çalışmalar ile teknoloji, otomotiv ve petrokimya sektörleri başta olmak üzere olası yatırımların ele alındığı belirtildi. “Görüşmede Katar’ın sermaye yatırımcısı statüsünün yanı sıra sanayi ve üretim alanlarında iş birliğinin geliştirilmesi de değerlendirildi. İki ülke arasında ortak düzenlenecek sanayi odaklı bir forum düzenlenmesi konusunda mutabakata varıldı. “İfadesi kullanıldı.

Bakan Kacır, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından da şunları paylaştı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri liderliğinde Aralık ayında gerçekleştirilen Yüksek Stratejik Komite 9. Toplantısında alınan kararları takip ederek, iki ülke arasında sanayi alanlarındaki işbirliklerini değerlendirdik, mevkidaşım Al Thani ile son yıllarda büyük başarılar elde ettik. “Üst seviyeye ulaşan Türkiye-Katar bağlantılarını, sorumlu olduğumuz alanlarda daha da geliştirmeye kararlıyız. Özellikle endüstriyel segmentlerimizin entegrasyonunu hızlandırmak için yeni adımlar atacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu